Na początek Japończycy

Tenis Stołowy

Reprezentacja Polski w tenisie stołowym w pierwszej rundzie Igrzysk Olimpijskich zmierzy się z Japonią. W składzie biało-czerwonych jest Daniel Górak, zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Polacy wyjdą do stołu w sobotę, 13 sierpnia, o godz. 20.00. Jakub Dyjas, Daniel Górak i Wang Zeng Yi staną przed niezwykle trudnym zadaniem. Japończycy to finaliści tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Świata. Liderem ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni jest Jun Mizutani, który plasuje się w czołowej dziesiątce światowego rankingu.

W turnieju olimpijskim rywalizują zaprezentowali się także inni zawodnicy grodziskiej Bogorii. Niestety, dla niektórych przygoda z Rio w singlu skończyła się bardzo szybko. Gao Ning w drugiej rundzie przegrał 3:4 z Paulem Drinkhallem. Z kolei Panagiotios Gionis udział w igrzyskach rozpoczął od zwycięstwa, jednak w trzeciej rundzie pokonał go Jun Mizutani, który niebawem stanie do rywalizacji z Polakami. Grek z Bogorii przegrał 1:4.

W Rio wystąpił również Jung Youngsik. Gracz Bogorii tylko w pierwszym secie miał problemy z Liamem Pitchfordem i przegrał do 4. W kolejnych odsłonach rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Ostatnie dwa sety Youngsik wygrał do 5. W czwartej rundzie trafił na niezwykle mocnego rywala. Ma Long to lider światowych list, który potwierdził klasę. Youngsik walczył i urwał Chińczykowi dwa sety. Ma Long zmierza po medal.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.