Na awans trzeba poczekać

Tenis Stołowy

Daniel Górak w szwedzkim Halmstad nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej. Mimo to zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki nadal ma szansę na wyjazd do Rio de Janeiro.

Fazę pucharową zmagań w Halmstad Polak rozpoczął od spotkania z Aleksandarem Karakaseviciem. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2011 roku okazał się lepszy od Góraka tylko w pierwszym secie. Później tenisista z Grodziska dominował i przejął kontrolę nad spotkaniem. Czwartą partię wygrał 11:2, a w piątej postawił kropkę nad „i”. W kolejnym meczu Górak trafił na Para Gerella. Spotkanie rozpoczęło się po myśli polskiego zawodnika, który zwyciężył w pierwszym secie 11:8. Wszystko układało się dobrze do stanu 6:3 w drugiej odsłonie, później coś się zepsuło. Gerell wygrał trzecią partię 11:5, jednak Górak nie dawał za wygraną. Sześć setów nie dało rozstrzygnięcia. Jednak w decydującej partii Gerell okazał się zdecydowanie lepszy – 11:3 i wygrał całe spotkanie.

W związku z tym Góraka czekała rywalizacja w turnieju dodatkowym. Spotkało się w nim 56 zawodników, a tylko dwóch mogło cieszyć się z awansu do Rio. Nie udało się to jednak Górakowi.

Polak na początek rywalizował z Janem Zibratem. Zrobił wszystko zgodnie z tenisowym rzemiosłem i wygrał 4:1. Wpadkę zaliczył jedynie w drugiej partii, kiedy to przegrał 3:11. Kolejnym rywalem zawodnika Bogorii był Yaroslav Zhmudenko. Polak z impetem wszedł spotkanie i wygrał dwie pierwsze partie, jednak w trzecim secie przebudził się Ukrainiec. Zhmudenko nie był w stanie więcej zrobić. Dwie kolejne partie na korzyść Góraka. Następnie Polak stanął do rywalizacji z He Zhiwenem. Wszystko szło po myśli Góraka, który bez problemów wygrał 4:0.

Tenisista Bogorii był na dobrej drodze, aby uzyskać awans, jednak na jego drodze pojawił się Simon Gauzy. Francuz okazał się przeszkodą nie do przejścia i wygrał 4:2.

Górak ma jeszcze szansę pojechać do Rio. W Brazylii pojawi się 22 zawodników ze światowego rankingu oprócz tych, którzy kwalifikacje już uzyskali.