Mocny początek Bogorii

Tenis Stołowy

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki nie dali żadnych szans TTC Ostrava 2016. W 1. kolejce Ligi Mistrzów podopieczni Tomasza Redzimskiego pokonali czeski zespół 3:0.

Największe emocje w hali przy Westfala były w pierwszej rywalizacji. Po trzech setach zmagań z Aleksandrem Karakaseviciem, Panagiotis Gionis znalazł się w opałach. Grek przegrywał 1:2, a Serb prezentował się przyzwoicie i wyglądał coraz pewniej. W czwartej odsłonie zacięta walka na korzyść zawodnika Bogorii. Tie-break to popis Gionisa, który szalał w ofensywie i triumfował 11:5.

W drugiej parze przy stole pojawił się Gao Ning, dla którego był to debiut w Bogorii. Singapurczyk mocno wszedł w mecz z liderem czeskiej ekipy Chieh Chiangiem. Gao wygrał pierwszą partię do 4, jednak w dwóch kolejnych setach trwał zacięty bój. Zwłaszcza w trzecim. Gracz Ostravy miał kilka piłek setowych, ale spokojem zaimponował Gao, który rozstrzygnął go na swoją korzyść.

Daniel Górak miał okazję do rewanżu. W zeszłym sezonie przegrał z Tomasem Treglerem, jednak tym razem sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Górak dominował w każdym elemencie. W drugiej partii pozwolił rywalowi ugrać tylko jeden punkt! Najbardziej zacięta trzecia partia, jednak na więcej Treglera nie było stać.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – TTC Ostrava 2016 3:0

Gionis – Karakasevic 3:2 (9:11, 11:6, 5:11, 11:9, 11:5)
Gao – Chiang 3:0 (11:4, 12:10, 16:14)
Górak – Tregler 3:0 (11:5, 11:1, 11:9)