Młody piłkarz Znicza Pruszków walczy o życie. Czy szpital dopuścił się zaniedbań?

Piłka Nożna

Podopieczny pruszkowskiego klubu piłkarskiego Mateusz Jacak doznał udaru. Walczy o życie. Rodzice chłopca twierdzą, że szpital chce go odłączyć od aparatury, proszą internautów o pomoc w znalezieniu innej placówki.

W miniony wtorek 14-letni Mateusz zawodnik MKS Znicz Pruszków wychodząc do szkoły stracił przytomność. Okazało się chłopiec doznał rozległego udaru. Mateusz trafił pod opiekę lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka. Stan chłopca jest krytyczny. 14-latek jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. 

Rodzice chłopca zarzucają lekarzom zaniedbania. Mają również problem z uzyskaniem dokumentacji medycznej młodego piłkarza. – Według kilku lekarzy, od których otrzymaliśmy nieoficjalne informacje, CZD bardzo zaniedbało leczenie, nie robiąc szybko trepanacji czaszki czy nie wstawiając zastawki. W sobotę, kiedy w końcu ktoś uruchomił swoje znajomości, pierwszy raz od pobytu Mateusza, przyszła do nas neurochirurg i kiedy zasugerowaliśmy jej trepanację, to zaczęli szybko myśleć i chcieli ją wykonać, ale ostatecznie stwierdzili że jest za późno – powiedziała portalowi sportowefakty.pl pani Agnieszka mama Mateusza. 

Pani Agnieszka na swoim facebookowym profilu poinformowała, że szpital planuje odłączyć chłopca od aparatury podtrzymującej życie. – Kochani wiadomość z ostatniej chwili. Stan Mateusza pogorszył się na tyle, że planują Mateusza odłączyć od respiratora, co oznacza dla niego śmierć. Rozpoczęli już procedury zmierzające ku temu. Mamy ok 2 tygodni na to aby znaleźć klinikę, z którą skonsultujemy przypadek Matiego. Według kilku lekarzy od których otrzymaliśmy nieoficjalne informacje mówią że w CZD bardzo zaniedbało leczenie nie robiąc szybko trepanacji czaszki czy nie wstawiając zastawki. Od dwóch dni walczymy  o wydanie mam dokumentacji medycznej. W sobotę kiedy była na dyżurze na OIT1 pani dr W. główny lekarz oddziału nie chciała nam wydać dokumentacji medycznej i żadnych filmików z rezonansu czy tomografii. Dopiero wczoraj inny lekarz bez problemu zgrała tomografię na płytę. Pytam dlaczego nie można było tego zrobić w sobotę? W sobotę kiedy w końcu ktoś uruchomił swoje znajomości pierwszy raz od pobytu Mateusza przyszła do nas neurochirurg i kiedy zasugerowaliśmy jej trepanację to zaczęli szybko myśleć i chcieli ją wykonać ale ostatecznie stwierdzili że jest za późno. Kochani pomóżcie nam zyskać czas dla Mateusza abyśmy zdążyli go skonsultować. Rozgłaszajcie wszędzie gdzie się da temat Mateusza. Potrzebujemy zainteresować sprawą wszystkie media itd. Prosimy Rodzice i rodzeństwo – czytamy w jej wpisie.

Nasza redakcja czeka również na stanowisko Centrum Zdrowia Dziecka w tej sprawie. 

Piłkarze z naszego regionu są poruszeni sprawą Mateusza. Chłopca wpierają kluby sportowe m.in. OKS Otwock i MKS Znicz Pruszków. Filmy z pozdrowieniami dla Mateusza nagrali Robert Lewandowski i Radosław Majewski. 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.