Misztal ratuje remis

Ogromne emocje piłkarskie w Pruszkowie. W spotkaniu I ligi miejscowy Znicz zremisował z Chojniczanką Chojnice 3:3. Bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry zdobył bramkarz Piotr Misztal.

Do Pruszkowa przyjechał lider, który przegrał w tym sezonie tylko raz. Gospodarze nie przestraszyli się Chojniczanki i odważnie ruszyli do przodu. Już w 9. minucie żółto-czerwonych na prowadzenie wyprowadził Aleksander Jagiełło, który wykorzystał rzut karny. Pomocnik Znicza był niezwykle aktywny i chwilę późnij mógł podwyższyć wynik, jednak Łukasz Budziłek przeniósł piłką nad poprzeczką. W 20. minucie Chojniczanka sprawiła zagrożenie. Z dystansu przymierzył Biernat i piłka nieznacznie minęła bramkę. Wydawało się, że Znicz zejdzie na przerwę z prowadzeniem, ale w doliczonym czasie podanie Rybskiego wykorzystał Tomasz Mikołajczak. Bramka do szatni to najgorsze, co mogło się zdarzyć gospodarzom.

Po wznowieniu gry Znicz przyjął kolejny cios. W 48. minucie prowadzenie Chojniczance dał Jacek Podgórski. Na tym nie koniec. Kolejny cios gospodarzom zadał Rybski. Znicz na kolanach? Skąd! W 53. minucie z dystansu huknął Patryk Kubicki i Budziłek był bezradny. Na stadionie przy Bohaterów Warszawy zrobiło się niezwykle gorąco! Upływały kolejne minuty i Chojniczanka przybliżała się do zwycięstwa. W końcówce w pole karne zawędrował Piotr Misztal. Bramkarz Znicza podjął słuszną decyzję, świetnie odnalazł się w szesnastce rywali i uratował punkt dla gospodarzy.

Znicz Pruszków – Chojniczanka Chojnice 3:3 (1:1)
Jagiełło 9′(k), Kubicki 53′, Misztal 90′ – Mikołajczak 45′, Podgórski 47′, Rybski 52′

Znicz: Misztal – Jakubik, Kucharski, Długołęcki, Rackiewicz (75′ Stryjewski) – Jagiełło, Niewulis, Machalski (68′ Kita), Banaszewski, Kubicki – Podliński (75′ Paluchowski)

Chojniczanka: Budziłek – Lisowski, Kieruzel, Biernat, Pietruszka – Podgórski, Zawistowski (88′ Markowski), Grzelak (72′ Kryszak), Rybski, Biskup (77′ Kosakiewicz) – Mikołajczak