Misztal i Jędrych wśród najlepszych

Piłka Nożna

Piłkarze i piłkarki z całej Polski wybierali najlepszych zawodników Ekstraklasy, I ligi i II ligi w 2015 roku. W prestiżowym głosowaniu sukces odnieśli gracze Znicza Pruszków – Piotr Misztal i Arkadiusz Jędrych.

Związek Zawodowy Piłkarzy po raz kolejny zorganizował plebiscyt „Piłkarze Wybierają”. Zawodnicy dostają w nim możliwość wyboru najlepszych na poszczególnych poziomach rozgrywek. Kto zasłużył na to miano w 2015 roku? Piłkarze i piłkarski zdecydowali, że tytuł przypadnie Robertowi Lewandowskiemu.

Najlepszym piłkarzem w roku 2015 w ekstraklasie został wybrany Nemanja Nikolić z Legii Warszawa. Na I ligowych boiskach triumfował Grzegorz Goncerz, który występuje w GKS-ie Katowice. W II lidze najlepszym graczem okazał się Łukasz Sekulski. Napastnik występując w Stali Stalowa Wola okazał się snajperem z prawdziwego zdarzenia i zapracował na transfer do ekstraklasy. Obecnie Sekulski broni barw Jagiellonii Białystok.

Wybrano również najlepsze „11” każdej ligi. Jakiego wyboru dokonano względem II ligi? W bramce znalazło się miejsce dla gracza pruszkowskiego Znicza Piotra Misztala. Golkiper wrócił do zespołu z ul. Bohaterów Warszawy latem 2015 roku. Wcześniej grał w Nadwiślanie Góra. W rundzie jesiennej w ośmiu spotkaniach zachował czyste konto i był pewnym punktem Znicza. Dobra postawa zaprocentowała i w oczach głosujących Misztal zasłużył na miano najlepszego bramkarza II ligi.

W jedenastce 2015 roku II ligi miejsce na środku obrony przypadło Arkadiuszowi Jędrychowi. Kapitan Znicza to filar zespołu, który w rundzie jesiennej imponował skutecznością. Jędrych czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Warto nadmienić, że w jedenastce II ligi znalazł się również były zawodnik Znicza – Łukasz Grzeszczyk, który obecnie występuje w GKS-ie Tychy.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.