Mistrzyni Europy z Pruszkowa wyróżniona

Pruszków

Aleksandra Gorzka odnosi sukcesy w karate. Osiągnięcia zawodniczki Karate Klub Pruszków zostały docenione. Gorzka otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w konkurencji kata.

Pruszkowski Karate Klub to miejsce, gdzie wielu zawodników dzięki ciężkiej pracy osiągnęło sukces. Zajmują czołowe miejsca w startach młodzieżowców, ale także seniorów. Aleksandra Gorzka przeszła długą drogę, ale dzięki swojej wytrwałości i uporowi weszła na szczyt.

Rywalizacja turniejowa to jedno. Tam zawodnicy rywalizują o zwycięstwa i najwyższe laury. Ich dokonania nie odchodzą w zapomnienie. Karatecy są bacznie obserwowani i nagradzani. W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś” odbył się plebiscyt na najlepszych karateków w Polsce w 2015 roku. Najlepszym zawodnikiem Polskiego Związku Karate został uznany Damian Stasiak, wśród zawodniczek wyróżnienie otrzymała Maria Depta.

W gronie nagrodzonych znalazła się Aleksandra Gorzka. Reprezentująca barwy Karate Klub Pruszków może pochwalić się mianem najlepszej zawodniczki w kategorii kata. Gorzka w pełni zasłużyła na ten tytuł. W 2015 roku zapisała na swoim koncie mistrzostwo Europy oraz mistrzostwo Polski w kata indywidualnym.

Warto przypomnieć, że Gorzka zaprezentowała się bardzo dobrze podczas XVII mistrzostw świata w karate tradycyjnym, które w 2014 roku odbyły się w Genewie. Polacy łącznie wywalczyli 21 medali, a swoją cegiełkę do tego dorobku dołożyła zawodniczka Karate Klub Pruszków. Gorzka została mistrzynią i wicemistrzynią świata w fuku-go. Był to pierwszy start zawodniczki w rywalizacji seniorskiej i od razu zakończony ogromnym sukcesem.