Mistrzostwa Daniela Góraka!

Region

Z workiem medali do Grodziska Mazowieckiego powrócą zawodnicy Bogorii,którzy w 78. indywidualnych mistrzostwach Polski seniorów nie mieli sobie równych. Największą gwiazdą zawodów w Sosnowcu był Daniel Górak!

Tenisiści stołowi mazowieckiego klubu nadawali ton rywalizacji w hali MOSiR w Sosnowcu. Łącznie zdobyli aż cztery medale w trzech konkurencjach.

Największą gwiazdą imprezy okazał się Daniel Górak – multimedalista 78. IMP. „Górnik” wywalczył złoty medal w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej w parze z Xu Jie (GLKS Nadarzyn). Do tego wspólnie z Robertem Florasem, kolegą klubowym z Bogorii, zdobył srebro w grze podwójnej. Dla Góraka to pierwszy indywidualny tytuł mistrza Polski seniorów w tenisie stołowym w karierze.

W trzydniowej rywalizacji na Śląsku znakomicie spisał się również 17-letni Floras. Oprócz wspomnianego wicemistrzostwa kraju w deblu, „Florek” wywalczył też brązowy medal w mikście w duecie z Magdaleną Szczerkowską reprezentującą GLKS Nadarzyn. Grodzisko-nadarzyńska para przegrała w półfinale z… Górakiem i Xu. Robert Floras bardzo dobrze spisał się także w singlu, gdzie dotarł aż do ćwierćfinału rozgrywek. Dla grodziskiego juniora był to dopiero drugi start w karierze w mistrzostwach Polski seniorów.

Tenisiści stołowi z podwarszawskiego Grodziska Mazowieckiego zdobyli w Sosnowcu aż cztery medale. Dorobek ten mógł być jeszcze bardziej imponujący, gdyby nie kontuzja najlepszego zawodnika Bogorii, Wang Zeng Yi, która uniemożliwiła mu start w tych prestiżowych zawodach. 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.