Mistrzostwa Polski w kolarstwie rozpoczęte

Kolarstwo

W piątek, 5 grudnia, na torze BGŻ Arena rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym (w konkurencjach nieolimpijskich). Zawody potrwają do niedzieli.

Zawodnicy zmierzą się w kilku konkurencjach. W wyścigu punktowym, który przypomina klasyczne kolarstwo szosowe, zawodnicy jadą w zwartym peletonie, a punktowani są na specjalnych „lotnych” finiszach. Madison i  madison open polegają na  starcie dwóch zawodników, z których jeden się ściga, a drugi  odpoczywa jadąc wolniej w górnej części toru, po czym następuje zamiana. Scratch przypomina klasyczny wyścig, jego zwycięzcą zostaje pierwszy zawodnik na mecie.  Będzie także widowiskowy keirin, podczas którego zawodnicy podążają za prowadzącym na motocyklu, a dopiero pod koniec dystansu zaczynają się właściwy wyścig. Do tego sprint oraz  rywalizacja na dystansach  2000 m, 500 m, 500 m ze startu lotnego.

W zawodach udział wezmą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zmierzą się w kategoriach wiekowych junior młodszy (15-16 lat), junior (17-18) oraz elita (18+).

Piątek, 5 grudnia, start o godz. 17.00. Wyścigi: 500 m i scratch.
Sobota, 6 grudnia, start o godz. 10.00. Wyścigi: 250 m, 2500 m, sprint, wyścig punktowy i madison.
Niedziela, 7 grudnia, start o godz. 9.30. Wyścigi: 500 m ze startu lotnego, madison, keirin i madison open.

Wstęp wolny.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.