Mistrzostwa Polski udane dla naszych pływaczek

Pływanie

5 złotych medali, 2 srebrne i jeden brązowy – to dorobek dwóch pływaczek z naszej okolicy zdobyty w trakcie Mistrzostw Polski w Pływaniu (17-18 lat).

O jakich pływaczkach mowa? To Julia Koluch z UKS Kapry-Armexim Pruszków oraz Aleksandra Polańska z UKS GOS Raszyn.

Julia Koluch w miniony weekend wywalczyła trzy medale. W konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym zajęła 2. miejsce, nieznacznie ustępując Weronice Góreckiej, która zawody ukończyła pierwsza. Koluch złoty medal zdobyła w Gliwicach w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. 1. miejsce zajęła również w bliźniaczej konkurencji, ale na dłuższym (100 m) dystansie.

Aleksandra Polańska w konkurencji 50m stylem dowolnym zajęła 3. miejsce. Na 100 m stylem dowolnym była 2. Dużo lepiej poszło jej w konkurencji 200 m stylem dowolnym. Tu Polańska nie miała sobie równych i zajęła 1. miejsce. Aleksandra z zawodów wraca z kolejnym medalem. W konkurencji 400 m stylem dowolnym zajęła 1. miejsce. To jednak nie koniec, bowiem Aleksandra Polańska zdeklasowała rywalki w kolejnych konkurencjach. Złoty medal zdobyła jeszcze na dystansach 800m stylem dowolnym. Pływaczka z Raszyna przywiozła aż pięć medali.