Mistrz za mocny dla Lidera

Koszykarki Lidera Pruszków przegrały batalię o półfinał Mistrzostw Polski z aktualnym mistrzem Lotosem Gdynia. W rywalizacji do dwóch zwycięstw zawodniczki Lotosu wygrały 2:0.

Po wygranej z ŁKS Siemens Łódź tylko dwa mecze dzieliły pruszkowianki od strefy medalowej. Jednak po porażce w pierwszym starciu drużyna z Pruszkowa od początku meczu ruszyła zdecydowanie do ataku i mimo kontuzji Alicji Bednarek, wypracowała sobie przewagę, prowadząc po pierwszej kwarcie 13:6. Najaktywniejszą w drużynie Lidera była Amerykanka Brittany Denson, która w pierwszej odsłonie meczu, aż trzy razy blokowała rywalki, uniemożliwiając oddanie celnego rzutu. Dobrą grę gospodarzy docenił trener Lotosu George Dikaioulakos. – Lider w pierwszej tercji grał bardzo inteligentnie w obronie i skutecznie rozbijał nasze ataki – powiedział.

Pierwsze minuty drugiej kwarty należały zdecydowanie do koszykarek z Gdyni, które błyskawicznie odrobiły straty i nawet wyszły na prowadzenie, ale ostatecznie przegrały pierwszą połowę 27:24.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, a dobra gra w obronie i nieporadność w ataku obu zespołów, były bezpośrednią przyczyną kiepskiej skuteczności. W efekcie drużyny w trzeciej części meczu zdobyły łącznie 20 punktów. Wynik był cały czas korzystny dla Lidera i od zwycięstwa dzieliło go tylko 10 minut.

W ostatniej kwarcie drużyny zaczęły spokojnie, ale z biegiem czasu w szeregi ekipy z Pruszkowa zaczęła wkradać się nerwowość. Po sześciu minutach był już remis, co wyraźnie podenerwowało koszykarki Lidera, które zaczęły popełniać szkolne błędy. Najpierw Adrianne Ross podała wprost do rywalki, która skorzystała z prezentu, a w kolejnej akcji sędziowie odgwizdali błąd ośmiu sekund. Skuteczne w ostatnich minutach gdynianki, raz po raz karciły Lidera i ostatecznie wygrały całe spotkanie z przewagą 10 punktów.

Matizol Lider Pruszków – Lotos Gdynia 48:58 (13:6, 14:18, 11:9, 10:25)
Punkty dla Matizolu Lider Pruszków: Bernice Mosby – 13, Magdalena Skorek – 9, Adrianne Ross – 7, Brittany Denson – 6, Martyna Koc – 6, Jareica Hughes – 4, Aleksandra Chomać – 2, Katarzyna Bednarczyk – 1, Alicja Bednarek – 0, Katarzyna Cymmer – 0, Mirela Pułtorak – 0.
Punkty dla Lotosu Gdynia: Naketia Swanier – 14, Milka Bjelica – 14, Elina Babkina – 11, Monica Wright – 9, Paulina Krawczyk – 6, Olivia Tomiałowicz – 2, Małgorzata Misiuk – 2.
Stan rywalizacji – 2:0. Lotos awansował do półfinału.