Mistrz jednego meczu

Tenis Stołowy

Ważna zmiana w regulaminie Wschodzący Białystok Superliga na sezon 2015/2016. O wyłonieniu mistrza Polski w tenisie stołowym będzie decydowało tylko jedno spotkanie.

W poprzednim sezonie po pierwszej rundzie rozgrywek tabela została podzielona na dwie części. Pierwsze sześć zespołów rywalizowało w „grupie mistrzowskiej”, z której wyłoniono półfinalistów. Półfinały i finał toczyły się do dwóch wygranych spotkań. Mistrzem Polski został zespół Olimpii-Unii Grudziądz, który 2:1 pokonał Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Z kolei pozostałe sześć drużyn toczyło walkę o utrzymanie. W grupie spadkowej najsłabiej zaprezentowały się ekipy Poltarex Pogoń Lębork i Dojlidy Białystok, które opuściły szeregi Wschodzący Białystok Superligi.

Sezon 2015/2016 niesie ze sobą zmiany. Nie będzie już podziału na grupy. W fazie zasadniczej drużyny będą rywalizowały każdy z każdym. Z kolei w play-offach udział wezmą cztery najlepsze ekipy, które będą grały systemem mecz i rewanż. Co w przypadku remisu? Nie będzie trzeciego spotkania. O tym, kto awansuje zadecyduje bezpośredni bilans gier. 

Nowością jest również jedno spotkanie finałowe. Zaledwie jeden mecz zadecyduje o tytule mistrza Polski. Dodatkowo spotkanie będzie rozgrywane na neutralnym terenie. 

Pierwsza kolejka nowego sezonu już 8 września. O odzyskanie mistrzowskiego tytułu powalczy Bogoria Grodzisk Mazowiecki, która dokonała dwóch wzmocnień. Do grodziskiej ekipy trafili Jung Youngsik i Jakub Kosowski. Bogoria zagra również w Lidze Mistrzów.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.