Mistrz Europy wręczał medale w Raszynie

Raszyn

Osiemnaście medali wywalczyli pływacy z UKS GOS Raszyn podczas III Otwartych Mistrzostw Raszyna. Zawody obserwował medalista mistrzostw świata Radosław Kawęcki.

Do Raszyna zjechali się pływacy z całej Polski. Zawodnicy z 22 klubów rywalizowali o medale. Atmosfera była gorąca. – Ponad 300 pływaków na starcie to bardzo dobry wynik. Zawody miały mocną obsadę. Podczas mistrzostw wielu zawodników biło swoje rekordy – mówi Robert Daniszewski, trener UKS GOS Raszyn.

Zawodnicy mogli liczyć na wsparcie trybun. – Podczas zmagań nie brakowało gorącego dopingu. Na trybunach było istne szaleństwo. Trąbki, okrzyki. Dawno nie widziałem takiego dopingu – przyznaje Daniszewski.

UKS GOS Raszyn zapisał na swoim koncie 18 medali, w tym 3 złote.  W stylu grzbietowym na 50 metrów w kategorii chłopców 17 lat i starsi na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Szustak, który przepłynął dystans w czasie 28.83. Drugi był jego klubowy kolega – Adrian Sadkowski. Kolejne złoto to zasługa Aleksandry Polańskiej na 200 metrów stylem dowolnym. Pływaczka z Raszyna zwyciężyła w kategorii 15-16 lat z czasem 2:07.25 i wyprzedziła swoją klubową koleżankę Inez Pogorzelską. Polańska triumfowała również na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Trzecia była Pogorzelska. Zawodniczki z Raszyna przedzieliła Zofia Wolśniak z UKS 307 Warszawa-Mokotów.

Mistrzostwa całkowicie zdominowała ekipa UKS G-8 Bielany. Pływacy ze stolicy zdobyli 58 medali, w tym aż 21 złotych.

Młodzi adepci pływania odbierali medale z rąk swojego idola. Zmagania z bliska oglądał Radosław Kawęcki, dwukrotny mistrz świata na dystansie 200 metrów stylu grzbietowym. – Radek zjawił się na nasze specjalne zaproszenie. Na pewno jego obecność dla wielu zawodników była ogromnym przeżyciem – tłumaczy Daniszewski.