Minimalna porażka Znicza Basket

Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund. Znicz Basket Pruszków przegrał jednym punktem z GKS-em Tychy 73:74 w spotkaniu 6. kolejki I ligi koszykówki.

Gospodarze mozolnie budowali przewagę i przez kolejne minuty mieli spotkanie pod kontrolą. W pierwszej kwarcie wypracowali dwa punkty przewagi – 18:16. Podopieczni Tomasza Jagiełki w kolejnych odsłonach realizowali założony plan i powiększali prowadzenie. Przed ostatnią odsłoną tyszanie prowadzili 11 punktami – 63:52. Dodatkowo GKS może pochwalić się blisko 50 proc. skutecznością rzutów z gry w całym meczu.

Wydawało się, że nic nie może się już zdarzyć. Jednak gospodarze do ostatnich sekund drżeli o wynik. Znicz Basket ruszył w pogoń. W czwartej kwarcie podopieczni Marka Zapałowskiego zdominowali rywali. Praktycznie byli perfekcyjni, trafiali i skutecznie bronili. Do szczęścia zabrakło tak niewiele.

GKS był skuteczniejszy w rzutach za trzy punkty. Gospodarze trafili 6 na 16 prób, z kolei goście 5 na 25. Koszykarze Znicza Basket dobrze radzili sobie na linii rzutów wolnych – 83 proc. skuteczności, rywale blisko 67 proc.

Głównymi motorami napędowymi pruszkowskiego zespołu byli Adrian Kordalski i Damian Cechniak, którzy zdobyli po 17 punktów.