Minimalna porażka Znicza Basket

W 25. kolejce koszykarskiej I ligi Znicz Basket Pruszków przegrał z Enea Astorią Bydgoszcz 76:78.

Goście zanotowali dobre wejście w spotkanie. Po trafiniu Fatza prowadzili 4:0, ale trójka Ornocha sprawiła, że wynik odwrócił się – 10:8. Na parkiecie toczyła się wyrównana walka, ale na dwie minuty przed końcem Astoria wypracowała przewagę.

W drugiej odsłonie przyjezdni poszli za ciosem. Astoria prowadziła nawet dziewięcioma punktami –  36:27, jednak trójka Madziara pozwoliła zbliżyć się gospodarzom do rywala – 35:38.  Na półmetku rywalizacji było 39:44.

Przez większą część trzeciej kwarty przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę, jednak w końcówce zespół Marka Zapałowskiego ruszył do ataku i wobec bezradności rywala zmniejszył starty – 59:60. Czwarta kwarta to ogromne emocje. Minutę przed końcem gospodarze prowadzili 76:75 po trafieniu Kordalskigo. Wydawało się, że Znicz Basket wygra, ale w ostatnich sekundach za trzy trafił Krefft.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Damian Cechniak – 21.

MKS Znicz Basket Pruszków – Enea Astoria Bydgoszcz 76:78 (19:22, 20:22, 20:16, 17:18)