Minimalna porażka Elektrobudu

Na ostatniej prostej Elektrobud-Investment ZB Pruszków stracił zwycięstwo w starciu z Pogonią Prudnik. Zespół Marka Zapałowskiego przegrał 71:72.

Zaczęło się jak marzenie. Po wsadzie Kordalskiego gospodarze prowadzili 11:2 i rządzili na parkiecie. Ale wystarczyło kilka minut, żeby Pogoń powstała z kolan i zaczęła odrabiać straty. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:19. Druga odsłona niezwykle zacięta. Po trójce Zielińskiego goście wyszli na prowadzenie 29:28. Zespoły grały punkt za punkt, ale w pewnym momencie Elektrobud notował straty i niecelne rzuty. Wykorzystała to Pogoń, która wyszła na prowadzenie 40:36, ale gospodarze walczyli do końca i na półmetku prowadzili 45:44.

W trzeciej kwarcie karty rozdawali goście. Elektrobud jedynie na początku miał coś do powiedzenia, ale  z czasem Pogoń budowała przewagę i prowadziła 64:56. Gospodarze walczyli jak lwy i w ostatniej kwarcie odrobili straty. Po rzucie Kordalskiego było 67:66, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali koszykarze Pogoni, którzy wygrali 72:71.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej ekipy zdobył Mikołaj Stopierzyński – 17.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Pogoń Prudnik 71:72 (23:19, 22:25, 11:20, 15:8)