Mini-siatkówka opanowała Nadarzyn

Siatkówka

Czy można jednego dnia rozegrać ponad 540 meczów w siatkówce? Niewykonalne – powiedzą niektórzy i będą w błędzie. Takiego wyczynu dokonano w Nadarzynie, gdzie odbył się ogólnopolski turniej mini-siatkówki.

Święto siatkówki w hali GOS przy ul. Żółwińskiej odbyło się w niedzielę 27 listopada. Do Nadarzyna zjechało ponad 80 zespołów, które wzięły udział w turnieju „dwójek” dla dziewcząt z roczników 2006 i młodsze. Każda drużyna była złożona z trzech zawodniczek – dwie na parkiecie, a w obwodzie pozostawała rezerwowa. 

Warunki do gry były wyśmienite. Na starcie stanęło ponad 240 siatkarek, które mierzyły w zwycięstwo. Gospodarz, czyli GLKS Nadarzyn wystawił osiem drużyn. Zawodniczki rywalizowały na 12 boiskach, przez siedem godzin rozegrano ponad 540 meczów. 

Bezkonkurencyjny okazał się zespół Dwójka Zawiercie, który wyprzedził Jasieniak Gdańsk i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyny wystawione przez gospodarza grały ze zmiennym szczęściem, ale jedna z nich znalazła się w czołówce. Wiktoria Leśniewicz, Aleksandra Rybarczyk oraz Magdalena Jureńczyk zajęły 5. miejsce. Młode siatkarki przegrały tylko jedno spotkanie, ale uległy triumfatorowi zmagań z Zawiercia.

Cała Polska odwiedziła Nadarzyn, żeby przeżyć siatkarskie emocje. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.