Mini Euro w Raszynie

Piłka Nożna

Piłkarskie emocje w Raszynie! 22 maja na boisku Wronik chłopcy z rocznika 2008 dadzą wszystkim przedsmak emocji, które czekają nas podczas mistrzostw Europy we Francji. Młodzi piłkarze powalczą o cenne nagrody. Emocje gwarantowane!

Mini Mistrzostwa Europy w Raszynie zapowiadają się ciekawie. Zespoły będą grać w koszulkach reprezentacji, które wystąpią podczas turnieju we Francji. Wszystko poprzedzi ceremonia losowania. – Trener wraz z kapitanem drużyny będzie wchodził na scenę, gdzie odbędzie się losowanie. Każdy zespół wystąpi w koszulkach określonej reprezentacji, która zagra na Euro we Francji. W rywalizacji wystąpi 16 drużyn z rocznika 2008 z Polski i nie tylko. Zobaczymy zespoły z naszej gminy, czyli KS Raszyn i UKS Łady. Pojawią się także drużyny z Pruszkowa czy też Warszawy. W turniej zaangażowaliśmy również obcokrajowców mieszkających na terenie naszej gminy. Udział w zawodach wezmą ekipy Turcji i Wietnamu – wyjaśnia Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

 

Nie zabraknie również innych atrakcji. Cała impreza ma być niezwykle efektowna. Przygotowania do organizacji turnieju ruszyły już w styczniu. Konieczne było zaangażowanie wielu osób, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. – Prestiż imprezy poszedł w górę. Cieszy nas, że uzyskaliśmy patronat ze strony Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP Ryszarda Szustera. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji. Planowany jest pokaz tańca w wykonaniu jednej z warszawskich szkół. Pojawią się również sporty walki w postaci taekwondo olimpijskiego – mówi dyrektor raszyńskiego GOS-u.

 

Zespoły zostaną podzielone na grupy. Zwycięzcy awansują do fazy pucharowej, gdzie powalczą o wejście do finału i triumf. – Na zwycięzców czeka 10-kilogramowy tor. Dodatkowo dla czterech najlepszych drużyn przygotowaliśmy puchary – podaje Klimaszewska.

 

Rywalizacja w Mini Mistrzostwach Europy odbędzie się na boisku Wronik w Raszynie 22 maja. Początek zmagań o godz. 10.00.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.