Mieszkaniec Nadarzyna wygrał amatorski Tour de Pologne

Kolarstwo

Chodzi o Jarosława Grajewskiego, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej 50+. W ogólnej klasyfikacji ukończył rajd na 80 pozycji.

Po raz pierwszy imprezę zorganizowano w 2010 r. W tegorocznym Tour de Pologne Amatorów 1700 osób. Jak informują organizatorzy to absolutny rekord. Zawody rogrywają się na trasie Bukovina Resort – Bukowina Tarzańska, czyli na tej samej, na której rywalizują najlepsi kolarze świata.

W tym roku nie było łatwo. Lejący deszcz skutecznie utrudniał zawodnikom jazdę, ale wszyscy walczyli do końca. Jeden z mieszkańców Nadarzyna osiągnął sukces! Jarosław Grajewski zajął pierwsze miejsce w kategorii 50+. Co ciekawe cztery sekundy za Grajewskim na metę dojechał Czesław Lang, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowy.