Międzynarodowe ściganie na BGŻ Arenie

Kolarstwo

Od 16 do 18 kwietnia pruszkowski welodrom BGŻ Arena będzie gościł najlepszych polskich kolarzy torowych. Podczas zawodów Polish Cup będą walczyć o kolejne punkty do międzynarodowego rankingu UCI. Organizatorzy zapowiadają także udział zawodników z zagranicy.

Polish Cup będzie przede wszystkim okazją do zaprezentowania swoich umiejętności dla sprinterów. Walki na torze w Pruszkowie nie zabraknie – tym bardziej, że zawody są wpisane do kalendarza imprez sprinterskich Międzynarodowej Unii Kolarskiej klasy trzeciej. Będzie to także ważny start dla młodszych kolarzy. Zawody stanowią bowiem eliminację mistrzostw Polski juniorów w omnium – czyli kolarskim wieloboju.

Podczas zawodów Polish Cup organizatorzy zaplanowali sprint drużynowy oraz indywidualny, a także konkurencję keirin. Zawodnicy będą rywalizować w wyścigu drużynowym na 4000 m, a także w konkurencjach zaliczanych do omnium. Widzowie zgromadzeni na trybunach BGŻ Areny obejrzą bieg ze startu lotnego, wyścig punktowy, eliminacyjny, indywidualny na 3000 i 2000 m, skrecz, wyścig na 1000 i 500 m. Na torze zobaczymy członków polskiej kadry, którzy właśnie w Pruszkowie mają zgrupowanie. Wystartują m.in. dwukrotna mistrzyni i tegoroczna wicemistrzyni świata w scratchu Katarzyna Pawłowska, a także Małgorzata Wojtyra i Krzysztof Maksel. W zawodach wystartuje także pruszkowianka Urszula Łoś. Zawodniczka GK Żyrardów w lutym tego roku ustanowiła rekord Polski na 500 m ze startu zatrzymanego.

– Swoją obecność zapowiedzieli kolarze z Litwy, Białorusi i Francji, będzie silna kadra z Polski. Mamy nadzieję, że mimo terminu przed samymi świętami, na zawodach pojawi się sporo publiczności. Impreza będzie ważną próbą sportową i organizacyjną przed majowymi mistrzostwami polski elity – mówią organizatorzy.  

Wstęp na zawody jest wolny. Program do pobrania poniżej.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.