Między Podkową a Londynem, czyli druga piesza Alleygra

Region

"Niedługo po upadku Powstania Warszawskiego stolica została wyludniona, a jej liczni mieszkańcy znaleźli schronienie w miejscowościach leżących w paśmie kolejki WKD. Do Podkowy Leśnej, Milanówka i Brwinowa został przeniesiony niemal cały aparat Państwa Podziemnego, departamenty i agendy Delegatury Rządu. W "Małym Londynie" ukrywali się przywódcy partii politycznych tworzących Radę Jedności Narodowej, przebywał ostatni Delegat Rządu Londyńskiego na Kraj. W Podkowie mieściła się m.in. jedyna radiostacja, która uratowała się z powstańczej Warszawy."

Chcesz wiedzieć więcej? Nie możesz w takim razie przegapić drugiej pieszej Alleygry. Rozpocznie się ona już w sobotę 12.02.2011 roku o godzinie 15:45 na stacji WKD Podkowa Leśna Zachodnia. Nie zapomnij wziąć ze sobą mapy Podkowy Leśnej i najbliższych okolic, 5 zł, sprawnego kompasu oraz oczywiście dobrego humoru! Impreza będzie się odbywała przy współpracy Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.