Medale Polańskiej, Koluch jedzie na ME

Pływanie

Aleksandra Polańska (GOS Raszyn) zdobyła dwa srebrne medale w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbyły się w Lublinie. Julia Koluch (UKS Kapry Armexim Pruszków) była o krok od podium, ale cieszy się z minimum na mistrzostwa Europy.

Świetny, niemalże idealny występ Aleksandry Polańskiej w Lublinie. W rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym 17-letnia pływaczka złoto miała na wyciągnięcie ręki. Polańska zaczęła spokojnie i dała się wyszaleć rywalkom. Ostatnie 100 metrów należało do zawodniczki GOS Raszyn. Kolejne rywalki zostawały w tyle, a w walce o złoto liczyły się tylko Polańska i Justyna Burska. Wygrała pływaczka AZS UMW Olsztyn z czasem 2:01.79. Polańska zanotowała 2:01.89.

Kolejny medal 17-latka wywalczyła na 100 metrów stylem dowolnym. Polańska przepłynęła dystans w czasie 56.73. Lepsza była tylko Joanna Cieślak (Warta Poznań) – 56.59. Teraz pływaczka GOS Raszyn może myśleć o przygotowaniach do zbliżających się mistrzostw Europy juniorów.

Po raz kolejny klasę pokazała Julia Koluch. Pływaczka UKS Kapry Armexim Pruszków już rok temu była o krok od podium mistrzostw Polski. W Szczecinie zajęła 4. miejsce. Scenariusz lubi się powtarzać. W Lublinie Koluch była ponownie o krok od brązowego medalu. Na drodze do jej szczęścia stanęła jednak Ludwika Szynal, która na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym była trzecia. Koluch musiała zadowolić się 4. lokatą. Z kolei na 50 metrów była dziewiąta. – Warto zaznaczyć, że poziom w grzbiecie w tym roku był naprawdę wysoki! Mój czas na 200 metrów rok temu dałby mi brąz – powiedziała.

Julia Koluch osiągnęła swój cel w postaci minimum na czerwcowe mistrzostwa Europy juniorów w Netanyi.