Mecz Gwiazd 2010: wiało nudą

Region

W sobotę w hali Znicz w Pruszkowie odbył się Mecz Gwiazd PLKK, w którym najlepsze zagraniczne zawodniczki polskiej ekstraklasy zagrały z reprezentacją Polski. Po nudnym meczu Gwiazdy wygrały z naszą kadrą 95:75.

– Będzie wiele ciekawych i widowiskowych akcji – zapowiadał przed meczem José Hernandez, trener Gwiazd PLKK, a na co dzień szkoleniowiec Wisły Can Pack Kraków. Hiszpan obietnicy jednak nie spełnił. Mecz był nudny, pozbawiony widowiskowych akcji, na które w takich spotkaniach zawsze czekają kibice. W sobotę nawet i ci zawiedli. Część trybun świeciła pustkami. Jedynie co jakiś czas słychać było fanów Blach Pruszyński Lidera Pruszków, którzy tym razem dopingowali reprezentację Polski.

W takiej atmosferze lepsze okazały się Gwiazdy PLKK, które kwarta po kwarcie sukcesywnie powiększały przewagę. Na pocieszenie dla nas, widoczna na parkiecie była zawodniczka Lidera, Ashley Shields. Kapitan drużyny Gwiazd rzuciła 14 punktów. Najwięcej „oczek” padło łupem Janell Burse z Wisły (18). W reprezentacji Polski najwięcej, 11 punktów rzuciła Ewelina Kobryn, grająca również w Wiśle.

W przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów za trzy. Rywalizowały w niej po dwie zawodniczki z każdej drużyny. Konkurs, którego nagrodą był Puchar Prezydenta Miasta Pruszkowa, zdobyła Tracy Gahan z Lidera.

Polska – Gwiazdy PLKK 75:95 (17:20, 21:30, 19:23, 18:22)

Polska: Kobryn 11, Mieloszyńska 10, Gala 8, Idczak 6, Majewska 5, Krężel 4, Pawlak 4, Krawiec 4, Piekarska 4, Walich 3, Babicka 3, Dźwigalska 3, Skobel 2, Sosnowska 2, Pietrzak 2, Gulak-Lipka 2, Żurowska 2, Tomiałowicz 0, Gajda 0, Jeziorna 0

Gwiazdy PLKK: Burse 18, Matovic 17, Shields 14, Richards 10, Spencer 10, Bortelova 9, Carter 7, Denson 4, Fernandez 4, Gahan 2