Mecz z podtekstami

Piłka Nożna

Znicz Pruszków szykuje się do wyjazdowego spotkania z Pogonią Siedlce, której trenerem jest były szkoleniowiec żółto-czerwonych Dariusz Banasik. Mecz będzie miał więcej „smaczków”.

Banasik wprowadził pruszkowską drużynę do I ligi i pożegnał się z klubem. Strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowej umowy. W Siedlcach Banasik zbudował zespół, który po 12. kolejkach z dorobkiem 16 punktów zajmuje 9. pozycję w I lidze. Znicz na swoim koncie zapisał 9 oczek i jest przedostatni.

Gra będzie toczyła się o pełną pulę. Pruszkowska drużyna złapała wiatr w żagle po zmianie na stanowisku trenerskim. Duet Andrzej Prawda – Ariel Jakubowski zastąpił Dariusz Kubicki i w debiucie zgarnął pełną pulę. Teraz piłkarze Znicza stawią czoła trenerowi, który wprowadził ich do I ligi. Sentymentów jednak nie będzie. – Można powiedzieć, że trener odchodził w glorii chwały. Teraz jesteśmy po przeciwnych stronach barykady i musimy mu utrzeć nosa. Myślę, że te podteksty nie mają dla nas znaczenia. Jesteśmy bardziej potrzebujący i musimy zdobywać punkty – mówi Piotr Misztal, kapitan zespołu.

Dla bramkarza Znicza starcie z Pogonią będzie wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. Misztal będzie miał okazję rywalizować ze swoim bratem, Rafałem, który stoi między słupkami bramkami siedlczan. – Liczy się wygrana. Mogę wpuścić trzy bramki, byle cztery wpadły do siatki Rafała – podkreśla golkiper żółto-czerwonych.

Warto wspomnieć, że w zespole Pogoni występuje Arkadiusz Jędrych, który w poprzednim sezonie był kapitanem Znicza i strzelił kilka ważnych goli dla zespołu z ul. Bohaterów Warszawy. Teraz będzie bronił dostępu do bramki ekipy z Siedlec.

Pogoń jest wyżej w tabeli, jednak piłkarze Znicza są pełni optymizmu. Z pewnością wygrana z GKS-em Tychy (2:0) natknęła pozytywnie zespół, a także zadziałał efekt „nowej miotły”. – Niektórzy mogą się z tego śmiać. W przypadku zmian trenerów mówi się o efekcie „nowej miotły”.  Kilka zmian w składzie, zwycięstwo i w drużynę wstąpił nowy duch. Jedziemy do Siedlec w dobrych humorach – zapewnia Piotr Misztal.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 16 października, o godz. 15.00.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.