Mecz bez happy endu

Tenis Stołowy

Zacięta walka, długie wymiany, ogromne emocje. Do samego końca trudno było określić zwycięzcę. Ostatni punkt w meczu zdobył Robert Gardos, co dało zwycięstwo ASTT Chartres. Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrała trzecie spotkanie w Lidze Mistrzów.

Wicemistrz Polski nie może przełamać się w rozgrywkach europejskiej elity. Bogoria chciała w końcu pokazać swoje możliwości i grać o pełną pulę w spotkaniu z ASTT Chartres, choć trener Tomasz Redzimski miał świadomość, że nie będzie to zadanie łatwe. Zespół z Francji pokonał w poprzedniej kolejce Borussię Duesseldorf i przewodził w grupie D.

Przed grodziską publicznością zaprezentował się Jung Youngsik. Koreańczyk fenomenalnie rozpoczął mecz i wydawało się, że Bogoria będzie kroczyła po zwycięstwo. Par Gerell ugrał zaledwie dziesięć punktów i szybko musiał odejść od stołu. Daniel Górak dobrze rozpoczął rywalizację z Gao Niangiem. W pierwszej odsłonie prowadził nawet trzema punktami, jednak zawodnik francuskiej ekipy odrobił straty. Kolejne sety to popisy umiejętności Nianga.

Początek rywalizacji Jakuba Kosowskiego z Joao Monterio nie ułożył się po myśli Polaka. Tenisista ASTT Chartres gnębił gracza Bogorii serwisami. Kosowski miał problem, aby skutecznie odebrać zagrania Monteiro, jednak w dwóch setach ugrał zaledwie osiem punktów. Trzeci set zacięty i wyrównany. Gra toczyła się na przewagi, jednak lepszy okazał się Polak. Był to chwilowy zryw. Monteiro wygrał kolejną odsłonę i Francuzi byli coraz bliżej triumfu.

Spotkanie Junga i Nianga to pokaz tenisa stołowego na najwyższym poziomie. Koreańczyk lepiej rozpoczął rywalizację, jednak później gra wyrównała się. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Lepiej rozpoczął go Youngsik, który wlał nadzieję w serca kibiców Bogorii. O wyniku spotkania miała zadecydować konfrontacja Daniela Góraka i Roberta Gardosa. „Góra” świetnie rozpoczął spotkanie i prowadził w setach już 2:0. Miał praktycznie rywala na talerzu, ale nagle stanął i grał jakby na wstecznym. Gardos odrobił straty. W piątym secie Górak prowadził 9:8, jednak przegrał.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki-ASTT Chartres 2:3

Jung Youngsik-Par Gerell 3:0 (4,4,2)
Daniel Górak-Gao Ning 0:3 (-11,-8,-6)
Jakub Kosowski-Joao Monteiro 1:3 (-4,-4,15,-8)
Jung Youngsik-Gao Ning 3:2 (9,-7,8,-5,4)
Daniel Górak-Robert Gardos 2:3 (7,10,-9,-8,-9)