Mazovia gościła, ale nie wygrała

Piłka Nożna

Zwycięstwem piłkarek MUKS Praga i Czwórki Radom zakończył się rozegrany w Grodzisku I Turniej „Football Mazovia Cup”. Udanie zaprezentowały się gospodynie, które w rywalizacji rocznika 1997 i młodsze zajęły drugie miejsce.

Podopieczne Sławomira Domańskiego przez turniej szły jak burza. Mazovia pokonała AZS UW Warszawa (1:0), DAF Płońsk (2:1) i Goliata Leoncin (2:0). W decydującym o pierwszym miejscu meczu, gospodynie wyraźnie już zmęczone, nie dały rady Czwórce Radom i przegrały aż 0:7. – Mimo to pokazaliśmy się z dobrej strony. Jestem zadowolony z uzyskanego miejsca. A finał? Cóż radomianki, które w składzie miały kilka piłkarek z reprezentacji województwa wyraźnie górowały. Pod każdym aspektem. Czy to rozegrania, grze w obronie czy nawet „prowadzenia” piłki. Na tle wszystkich uczestniczek turnieju prezentowały naprawdę dojrzały futbol – przyznał po zakończeniu zmagań Sławomir Domański.

Mniej powodów do zadowolenia szkoleniowiec Mazovii miał po występie ekipy rocznika 2000 i młodsze. Mazovia zajęła piąte – ostatnie miejsce przegrywając kolejno z MUKS Pragą (1:2), Czwórką Radom (0:3), Zamłyniem Radom (0:3) i Orlikiem Jeruzal (0:1). Triumfowały piłkarski z warszawskiej Pragi.

W trakcie turnieju, który rozegrany został na obiektach grodziskiej Pogoni, odbył się piknik rodzinny. Na brak atrakcji nie mogli narzekać szczególnie najmłodsi kibice. Warto podkreślić, iż organizacja zmagań nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie rodziców zawodniczek trenujących w Mazovii oraz wsparcie sponsorów i władz samorządowych. Puchary z kolei ufundował Polski Związek Piłki Nożnej, który sprawował patronat nad turniejem.

Patronem medialnym „Football Mazovia Cup” była Gazeta WPR i WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.