Mateusz Pyłka wiceliderem

Uncategorized

Reprezentant Automobilklubu Polski po raz kolejny zanotował dobry występ. Mateusz Pyłka podczas zawodów w Zielonej Górze dwukrotnie stanął na podium.

Piąta i szósta runda serii Rotax Max Challenge potoczyły się po myśli mieszkańca Komorowa. Pyłka podczas pierwszego dnia zawodów zdobył pole position, co było ostrzeżeniem dla rywali. W zawodach udowodnił swoją wysoką dyspozycję, jednak o zwycięstwo musiał walczyć z Jakubem Gregułą. Pyłka w półfinale uplasował się na 2. pozycji, ale w finale pojechał dobrze i wyprzedził swojego rywala. Drugi dzień zawodów również upłynął pod dyktando dwóch zawodników. Tym razem lepszy okazał się Greguła. Mateusz Pyłka w klasyfikacji generalnej juniorów zajmuje 2. miejsce.

 

Drugi z braci – Oliwier – pierwszy dzień zmagań rozpoczął od 5. miejsca w kwalifikacjach, jednak w półfinale zanotował spadek. Pyłka zajmował 7. pozycję i w finale musiał jej zawzięcie bronić. Rywale atakowali, jednak kierowca z Komorowa wykorzystał swoje umiejętności i ostatecznie zachował miejsce. Drugi dzień zawodów w wykonaniu Oliwiera to sinusoida. Zaczął od 10. pozycji w kwalifikacjach, by w kolejnej jeździe awansować o pięć lokat. Wydawało się, że Pyłka pokusi się o miejsce na podium, jednak w wyniku licznych ataków spadł o trzy pozycje. W klasyfikacji sezonu młody kierowca zajmuje 5. miejsce.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.