Marysia rusza na podbój Europy

Grodzisk Maz.

Skromna i niepozorna, jednak na torze łyżwiarskim zmienia się nie do poznania. 12-letnia Maria Dobosz z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki wygrała Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Sanoku. Teraz wystartuje w Holandii.

Marysia w Sanoku pozostawiła konkurencję w tyle. W najbliższych dniach, 26-27 luty, wystartuje w zawodach w Holandii, które uchodzą za nieoficjalne mistrzostwa Europy. Czy Dobosz powtórzy wyczyn z Sanoka? – W kategorii Marysi wystartowały 22 dziewczynki. Nasza zawodniczka rywalizowała w wieloboju. Przegrała tylko pierwszy bieg, w którym lepsza okazała się jej największa rywala. W drugim starcie Marysia pokonała 500 metrów w 48 sekund i wygrała. Kolejne dwa starty również zakończyły się jej zwycięstwami – opisuje Sławomir Chmura, trener UKS Sparta.

12-latka przebywa już w Holandii, gdzie przygotowuje się do następnego startu. To kolejne doświadczenie w jej przygodzie z łyżwiarstwem szybkim. Chmura podkreśla, że dla Dobosz to przede wszystkim zabawa. – Wszystko wychodzi nam dobrze. Marysia przykłada się do treningów, jest ambitna. Traktujemy to jako dobrą zabawę. Trzeba podchodzić do tego spokojnie. Pobyt w Holandii na pewno będzie ciekawym doświadczeniem dla Marysi. Tam jest taka tradycja, że holenderscy rodzice biorą dziecko z innego kraju na weekend i spędzają z nim czas. To okazja na poznanie innej kultury, obyczajów czy też zabytków – przedstawia trener UKS Sparta.

Dobosz oprócz sukcesów w łyżwiarskie szybkim udanie startuje na wrotkach. W 2015 roku sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski w swojej kategorii wiekowej. – To spokojna dziewczynka, ale na starcie daje z siebie wszystko. Marysia jest niezwykle waleczna – mówi Chmura.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.