Marysia pobiła rekord życiowy

Grodzisk Maz.

12-latka na łyżwach jest nie do zatrzymania. Po wygraniu krajowych zawodów w Sanoku Maria Dobosz z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki udała się na europejskie zmagania do Holandii. Nie wygrała zawodów, ale poprawiła swój rekord życiowy.

Łyżwy to dobry pomysł na relaks i spędzenie czasu ze znajomymi. Dla innych to zmagania i treningi. Marysia Dobosz świetnie czuje się na łyżwiarskim torze. W Holandii miała okazję zmierzyć się z zawodniczkami z innych państw. Jak jej poszło? – Marysia startowała w wieloboju na dystansie 4×500 metrów. Niestety, już w pierwszy biegu po wyjściu z wirażu zaliczyła upadek. W kolejnych biegach zaprezentowała się dobrze. Zajmowała odpowiednio 7, 7 i 8 miejsce. Gdyby nie upadek mogłaby być sklasyfikowana w czołówce, a tak nie liczyła się w rozgrywce. Mimo to poprawiła swój rekord życiowy. Marysia przejechała dystans w 47,41 sekundy – relacjonuje występ  Marysi Sławomir Chmura, trener UKS Sparta.

Jak udało się nam dowiedzieć, 12-latka otrzyma wyróżnienie podczas Grodziskiej Gali Sportu. Dobosz robi ustawiczne postępy. Marysia świetnie radzi sobie nie tylko na łyżwach. Latem z powodzeniem startuje na wrotkach. – Jesteśmy coraz bliżej końca sezonu. Wszystko zależy tak naprawdę od pogody, jednak powoli przechodzimy do treningów odciążających. Później rozpoczniemy przygotowania do sezonu wrotkarskiego, który wystartuje w kwietniu – mówi Chmura.

Warto zwrócić uwagę, że łyżwiarstwo to sport indywidualny. O sukcesie każdego zawodnika decyduje jego zaangażowanie, talent i poświęcenie. W grodziskim klubie nie brakuje młodych łyżwiarzy, którzy udanie prezentują się na torze. – Spora grupa dzieciaków trenuje łyżwiarstwo. Próbują swoich sił także na rolkach. Cieszymy się z osiągnięć Marysi. Trzeba również pamiętać o innych. Udanie w kategorii 11-latek prezentuje się Amelia Steć, wśród 14-latek bryluje Marta Dobrowolska – tłumaczy trener klubu z Grodziska.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.