Mali judocy z medalami

Uncategorized

Podopieczni klubu UKJ Victoria z Nowej Wsi mogą zaliczyć miniony sezon sportowy za niezwykle udany. Co ważniejsze mają do tego niemałe powody. Dzieci wystartowały na 27 turniejach, z których przywiozły aż 103 medale!

Najpierw zaserwujemy Wam statystyki z ostatnich trzech turniejów. Pod koniec maja mali judocy wzięli udział w V Turnieju Bushido Cup. Ciekawa formuła turnieju przyzwyczaja najmłodszych zawodników do występów na macie. Najmłodsze dzieci „walczą” w asyście rodziców, a każdy maluch otrzymuje medal. Starsze dzieci walczą już w turnieju prowadzonym na zasadach PZ Judo. Z tych zawodów złote krążki przywieźli Filip Zaremba, Zuzia Kwietniak, Jędrek Staniszkis, Wojtek Lis, Maja Lis, Michał Lauferski. Srebrny krążek przywiozła natomiast Anastazja Kalisz.

Na początku czerwca odbyły się XII Mistrzostwa Płocka Judo skąd Filip Zaremba przywiózł złoty krążek w kategorii do 39 km, a Zuzanna Kwietniak wywalczyła srebrny medal w kategorii do 30 kg.

Natomiast 16 czerwca podopieczni UKJ Victoria i trenerki Niny Tykhoniuk-Diuve wystartowali na dwóch turniejach. Dzieci młodsze wzięły udział w turnieju w Nowej Iwicznej. Złote medale zdobyli: Anastazja Kalisz i Jędrek Staniszkis. Srebrne krążki trafiły do Basi Janiszewskiej i Wojtka Lisa. Z trzeciego miejsca na podium cieszyli się Adrian Nyc i Mateusz Janiszewski. Niewiele zabrakło a na podium stanęłaby Karolina Sokołowska, która ostatecznie w zawodach zdobyła czwarte miejsce. Tego samego dnia Filip Zaremba i Zuzia Kwietniak wystartowali w XXII Ogólnopolskim Turnieju Judo pamięci Ewy Larysy Krause. Z tych zawodów oboje przywieźli złoto!

W sumie zawodnicy Klubu Judo Victoria wystartowali w 27 różnych turniejach Judo w Polsce. Dzieci zdobyły łącznie 103 medale, w tym 45 złotych, 29 srebrnych i 29 brązowych.

Najlepsza trójka zawodników UKJ Victoria to: Filip Zaremba (22 starty – 14 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale), Zuzanna Kwietniak (21 startów, 8 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych medali), Jędrek Staniszkis (16 startów, 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale).

Wszystkim zawodnikom i trenerce gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym sezonie.