Lotos za mocny dla Lidera

Koszykarki Matizolu Lidera Pruszków po słabej grze przegrały na wyjeździe z Lotosem Gdynia 68:94.

Już od początku spotkania gra liderek nie wyglądała tak jak powinna. Dużo strat i słaba skuteczność sprawiły, że Lotos wygrał pierwszą kwartę różnicą ośmiu punktów. W pruszkowskiej ekipie wyjątkowo słabo zaprezentowała się wracająca po kontuzji Laurie Koehn, która w przeciągu całego spotkania zdobyła raptem 5 punktów. W drugiej części znów dominowała drużyna gospodarzy, która  osiągnęła przewagę 15 oczek.

Trzecia odsłona to znacznie lepsza gra liderek, a zwłaszcza Aleksandry Chomać, która nie tylko celnie rzucała, ale i miała kilka zbiórek. Podopieczne Arkadiusza Konieckiego zdołały odrobić kilka punktów, ale cały wysiłek został zniweczony w ostatniej kwarcie, którą Lotos wygrał 30:14.

To już trzecia porażka Matizolu Lidera Pruszków w tym sezonie.

Lotos Gdynia – Matizol Lider Pruszków 94:68 (26:18, 22:15, 16:21, 30:14)

Lotos: Żurowska 26 pkt., Anderson 21, Anna-Kay Henry 14, Knezevic 10, Robert 8, Ajanovic 6, Ziętara 6, Jalcova 3, Plumbi 0, Kaczmarska 0.

Lider: Chomać 23, Holt 11, Tomiałowicz 9, Rozwadowska 6, Oha 5, Koehn 5, Pietrzak 4, Bednarek 3, Stanek 2, Wielebnowska 0