Lokalne święto piłkarskie

Piłka Nożna

Już 25 marca pierwsza odsłona zmagań w Otwartych Mistrzostwach Zachodniego Mazowsza w piłce nożnej. Na początek rywalizacja zawita do Grodziska Mazowieckiego. Organizatorzy zapowiadają, że należy przygotować się na lokalne święto piłkarskie.

Kto sięgnie po tytuł najlepszej drużyny Zachodniego Mazowsza? O tym przekonamy się 27 maja podczas wielkiego finału, który zostanie rozegrany w Grodzisku Mazowieckim. Przez osiem tygodni będzie trwała walka o awans do decydującej rozgrywki. Pierwszy akcent już 25 marca przy ul. Zielony Rynek 2 w Grodzisku. Do finału awansuje tylko zwycięzca turnieju.

W naszym regionie zmagania odbędą się w Piastowie, Pruszkowie i Żółwinie. Turnieje zostaną rozegrane w maju. Ponadto, rywalizacja o tytuł najlepszych drużyn w poszczególnych miastach będzie toczyła się w Mszczonowie, Żyrardowie i Ożarowie Mazowieckim. – Zgłaszać się do każdego turnieju będzie można za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego umieszczonego na specjalnie stworzonej na potrzeby wydarzenia strony internetowej. Start strony to kwestia kilku dni. Jedna drużyna może zagrać w wielu turniejach, jednak nie może ona zagrać w kolejnym, jeśli poprzednie zmagania wygrała oraz nie może być zgłoszona do dwóch turniejów jednocześnie. Jeśli nie wygra turnieju, to dopiero po jego zakończeniu może zgłosić się do kolejnego – tłumaczy Kamil Sułkowski, menedżer Otwartych Mistrzostw Zachodniego Mazowsza w Piłce Nożnej. 

Zatem entuzjaści futbolu mogą zbierać zespół i przystępować do zmagań. – Zgłoszone drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po cztery zespoły w każdej. Awans do półfinału uzyskają dwie najlepsze drużyny. Każdy mecz trwać będzie 16 minut, dwie połowy po 8 minut każda, z jednominutową przerwą między nimi. W czasie meczu na boisku przebywać będzie pięciu zawodników w polu oraz bramkarz. Maksymalna liczebność drużyny wynosi 12 zawodników –  prezentuje menedżer mistrzostw. 

Patrząc na sposób przygotowania imprezy można stwierdzić, że wzorowany jest na zasadach przyjętych przy mistrzostwach Europy i świata. Najpierw eliminacje, z których najlepsi awansują do wielkiego finału, gdzie emocje sięgną zenitu. Przez osiem tygodni całe Zachodnie Mazowsze będzie żyło futbolem. – Dokładnie taki jest nasz zamysł. Chcemy stworzyć lokalne święto piłkarskie. Naszą misją jest, aby każdy zawodnik mógł poczuć się jako prawdziwa gwiazda piłkarska i część czegoś naprawdę dużego. Dołożymy wszelkich starań, żeby taka aura utrzymywała się nad naszym wydarzeniem – zapewnia Sułkowski.

Patronat medialny nad Otwartymi Mistrzostwami Zachodniego Mazowsza w piłce nożnej objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Poniżej przedstawiamy harmonogram mistrzostw:

25.03.2017 – Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego, ul. Zielony Rynek 2
1.04.2017 – Mistrzostwa Błonia, ul. Okrzei 3
8.04.2017 – Mistrzostwa Mszczonowa, ul. Szkolna 3
22.04.2017 – Mistrzostwa Żyrardowa, ul. Jasna 11
29.04.2017 – Mistrzostwa Ożarowa Mazowieckiego, ul. Floriana 2
6.05.2017 – Mistrzostwa Piastowa, al. Tysiąclecia 7
13.05.2017 – Mistrzostwa Pruszkowa, al. Wojska Polskiego 34
20.05.2017 – Mistrzostwa Brwinowa, ul.Szkolna 39, Żółwin
27.05.2017 – WIELKI FINAŁ, ul. Westfala 3a, Grodzisk Mazowiecki

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.