Ligowa porażka Bogorii

Tenis Stołowy

Gorzką pigułkę musieli przełknąć podopieczni Tomasza Redzimskiego. Dekorglass Działdowo lepszy od Bogorii Grodzisk Mazowiecki w spotkaniu Superligi.

Grodziszczanie pełni radości, ale i zmęczeni przystępowali do ligowego starcia. Dwa dni wcześniej wygrali ciężki bój w Lidze Mistrzów. Po zaciętym spotkaniu pokonali Saarbrucken 3:2, a bohaterem Bogorii został Panagiotis Gionis.

Grek jako pierwszy wyszedł do stołu w starciu z Dekorglassem. Wszystko zaczęło się po myśli Gionisa, który prowadził już 5:0, ale później koncert gry dał Jiri Vrablik. Zawodnik przyjezdnych zakończył rywalizację w trzech setach. Tang Peng szybko wypunktował Daniela Góraka, który jedynie w trzeciej partii dotrzymywał mu kroku – 9:11.

Bogorię w grze pozostawił Masaki Yoshida. Wydawało się, że Patryk Chojnowski szybko odejdzie od stołu. Japończyk wygrał pierwsze dwie partie, jednak w trzeciej do głosu doszedł rywal. W hali przy ul. Westfala zrobiło się niezwykle gorąco. Chojnowski wyrównał, ale tie-break dla Yoshidy.

Gionis pokonał Penga, jednak w drugim secie kibice przeżyli prawdziwy dreszczowiec. Tenisiści grali na przewagi i dali popis umiejętności. Skończyło się 22:20. Górak walczył z Vrablikiem i obronił dwie piłki meczowe, ale ze zwycięstwa cieszył się Dekorglass.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 2:3

Panagiotis Gionis – Jiri Vrablik 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)
Daniel Górak – Tang Peng 0:3 (4:11, 4:11, 9:11)
Masaki Yoshida – Patryk Chojnowski 3:2 (11:9, 11:7, 9:11, 4:11, 11:7)
Panagiotis Gionis – Tang Peng 2:0 (11:7, 22:20)
Daniel Górak – Jiri Vrablik 0:2 (11:13, 9:11)