Liga Pruszkowska idzie do przodu

Piłka Nożna

Spotykają się i rozgrywają mecze, bo piłka nożna to ich pasja. Liga Pruszkowska zakończyła drugi sezon rozgrywek i organizatorzy już myślą o kolejnym. Obrali kurs na rozwój i zamierzają się go trzymać.

Kolejne doświadczenia mogą okazać się niezwykle cenne i pozwolić na rozwój projektu. Najlepsze drużyny z Ligi Pruszkowskiej zaprezentują się w rywalizacji z innymi drużynami z całej Polski. – Mistrzem Pruszkowa Playarena została drużyna FC Bongosy, która w tym sezonie zdominowała nie tylko ligę, ale i Puchar Pruszkowa. Dzięki tym zwycięstwom zapewnili sobie udział w dwóch dużych turniejach, Fortuna Puchar Polski Playarena oraz eliminacjach mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena. W tych drugich rozgrywkach będziemy mieli dwóch przedstawicieli. Oprócz FC Bongosy, wystąpi GADP Pruszków. W tym roku mamy jednego przedstawiciela więcej niż w ubiegłorocznym turnieju eliminacyjnym. Wiąże się to z rozwojem rozgrywek – przedstawia Dawid Szeluga, ambasador Ligi Nike Playarena.

Ciężka praca oraz zaangażowanie wielu osób daje owoce. Liga Pruszkowska zmierza w dobrym kierunku, o czym najlepiej świadczy włączenie jej do kolejnego projektu. To sukces, który pozwala odkryć nowe możliwości. – Chcemy, by nasza liga wciąż zmierzała w dobrym kierunku. Rozwój rozgrywek w mieście zauważyła również Centrala Playareny, która włączyła nas do projektu Playarena Premium. Polega na wzmocnieniu ligi oraz jej pełnej systematyzacji. Poprzez opłatę weryfikacyjną zespoły uczestniczące w rozgrywkach będą mogły powalczyć nie tylko o awans do mistrzostw Polski, Pucharu Polski czy też dostać się do reprezentacji Polski sześcioosobowej, ale również ubiegać się o nagrody takie jak: puchary, medale, komplety strojów piłkarskich oraz wyróżnienia indywidualne dla najlepszego zawodnika i bramkarza rozgrywek. Od przyszłego sezonu również z części funduszy pozyskanych z Premium będziemy mogli opłacać sędziów – wyjaśnia ambasador Ligi Nike Playarena.

Uczestnictwo w zmaganiach Ligi Pruszkowskiej to fantastyczna przygoda. Dobre występy mogą zaowocować powołaniem do… kadry. – Chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób „zakochanych w piłce nożnej” i dać im możliwości zagrania na fantastycznych turniejach, które wykraczają poza granice Polski. Reprezentacja Polski Piłki Nożnej Sześcioosobowej wyjeżdża na mistrzostwa Europy, a na testach do kadry było czterech zawodników z pruszkowskiej ligi. W tym roku premierę będzie miała również Liga Mistrzów Europejskiej Federacji Piłki Nożnej Sześcioosobowej. Udział w niej wezmą mistrzowie Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski – tłumaczy Szeluga.

15 lipca o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej 16 odbędzie się gala podsumowująca zakończony sezon Ligi Pruszkowskiej.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.