Liderkom zabrakło szczęścia

Koszykówka

W drugim finałowym meczu Liderki na własnym parkiecie uległy drużynie Politechniki Gdańsk. O tym kto będzie triumfatorem 1 Ligi Kobiet zadecyduje trzeci mecz.

W ubiegłym tygodniu zawodniczki Panattoni Lider Pruszków zbliżyły się do triumfu ligowego wygrywając z Politechniką Gdańską 75:69. Dzisiejsze spotkanie rozpoczynały więc w komfortowej sytuacji. Niestety gdańszczanki okazały się trudnym rywalem.

Już w pierwszej kwarcie zawodniczki Politechniki odskoczyły Liderkom na osiem punktów. W drugiej kwarcie systematycznie zwiększały swoją przewagę. W połowie spotkania na tablicy wyników gdańszczanki prowadziły już 23 punktami. W trzeciej kwarcie podopieczne Jacka Rybczyńskiego dostały wiatru w żagle i zaczęły odrabiać straty. W kolejnej odsłonie meczu rywalki okazały się nieznacznie lepsze. Spotkanie Panattoni Europe Lider Pruszków – Politechnika Gdańska zakończyło się wynikiem 54:67.

W naszej drużynie najwięcej punktów zdobyły Katarzyna Sobczyńska (12) i Kinga Piędel (12).

Na rozstrzygniecie finałowych potyczek koszykarek trzeba poczekać do 3 maja. Wtedy odbędzie się trzeci mecz Panattoni Europe Lider Pruszków – Politechnika Gdańska. Zwycięzca tego spotkania będzie triumfatorem 1 Ligi Kobiet.