Liderki zwyciężyły z wicemistrzyniami Polski

PTS Lider Pruszków w czwartej kolejce Ford Germaz Ekstraklasy gościł na własnym parkiecie zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Wyraźnym faworytem tego spotkania była drużyna gości.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że gorzowianki to doświadczone zawodniczki. Ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski bardzo szybko wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie. Liderki zaczęły odrabiać straty i w połowie kwarty udało im się doprowadzić do wyrównania. Niestety ostatnie akcje pruszkowianek były mniej udane i ponownie zespół z Gorzowa Wielkopolskiego wyszedł na prowadzenie.

Kolejne dwie kwarty były bardzo wyrównane. Drużyna AZS szybko rozgrywała swoje akcje, praktycznie za każdym razem umieszczając piłkę w koszu. Wreszcie dobry mecz rozegrała sprowadzona z WNBA Rashanda McCants. Ratowała drużynę z Pruszkowa w krytycznych momentach i zdobyła w sumie 21 punktów w meczu.

W trakcie ostatniej kwarty koszykarki obu drużyn grały bardzo nerwowo, pilnując wyniku na tablicy. W końcowych minutach to wicemistrzynie polski pogubiły się na parkiecie. Liderkom udało się nawet wyjść na wysokie prowadzenie 70:62, jednak determinacja AZS-u pozwoliła na odrobienie strat. Mało brakowało, a zawodniczki z Gorzowa wygrały by spotkanie, ale swojej szansy dwukrotnie nie wykorzystała Johanna Leedham. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 72:71 dla PTS Lider Pruszków.

PTS Lider Pruszków – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 72:71 (19:23, 23:21, 14:14, 16:13)