Liderki wygrały w Gdyni

Matizol Lider udał się do Gdyni po dwa punkty i cel zrealizował. Podopieczne Adama Prabuckiego pokonały Centrum Wzgórze 62:55 i umocniły się na piątym miejscu w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy.

Zamieszanie wywołane zmianą trenera oraz nie najlepsze wyniki rywalek sprawiły, że do Gdyni koszykarki Matizolu Lidera jechały w roli faworyta. Dodatkowym atutem naszego zespołu była seria czterech zwycięstw z rzędu, która korzystnie wpłynęła na zespół.

Mecz w trójmieście niemal cały czas toczył się pod dyktando pruszkowianek. Szybko ciężar gry w ataku wzięła na siebie Briana Gilbreath, którą tym razem wspierała Sydney Colson. Amerykańska skrzydłowa na początku drugiej kwarty po ponowieniu akcji przez przyjezdne trafiła za dwa punkty. Matizol Lider prowadził wówczas 27:11, z czego 11 punktów zdobyła wspomniana Gilbreath. Później długo była niewidoczna w ataku, a ambitne zawodniczki Centrum Wzgórza stopniowo odrabiały straty. Jeszcze przed przerwą zmniejszyły swoją stratę do ośmiu punktów, mając duże problemy głównie z Colson. Nasza rozgrywająca, podobnie jak Gilbreath do przerwy rzuciła 11 punktów i było 34:26.

Drużyna Matizolu Lidera chyba za szybko uwierzyła na początku czwartej kwarty, że jest już po meczu. Przez całą trzecią prowadziła bowiem różnicą kilku punktów, a nawet powiększyła swoją przewagę do trzynastu na koniec tej części meczu. Od wyniku 49:38 miejscowe potrafiły jednak rzucić 10 punktów i nagle zrobiło się nerwowo. Na szczęście w odpowiednim momencie trójkę trafiła Gilbreath, która na spółkę z Colson dołożyła potem kolejne trafienia. Centrum Wzgórze na te rzuty nie potrafiło już odpowiedzieć.

Z dobrej strony w Gdyni zaprezentowała się specjalistka od defensywy Justyna Grabowska. Mieszkająca w Pruszczu Gdańskim zawodniczka rzucając 7 punktów (3/4 z gry) statystycznie rozegrała najlepsze zawody w tym sezonie w ataku. Na uwagę zasługuje 7 asyst oraz 6 wymuszonych fauli Colson.

Centrum Wzgórze Gdynia – Matizol Lider Pruszków 55:62 (9:19, 17:15, 6:11, 23:17).