Liderki przegrały z Polkowicami

Koszykarki Matizolu Lidera Pruszków przegrały u siebie z CCC Polkowice 50:69

Po dobrym i dość gładkim wyjazdowym zwycięstwie z Widzewem Łódź (75:62) wydawało się, że Liderki są bliskie optymalnej formy. Jednak ostatnie spotkanie z Polkowicami pokazało, że zespół Arkadiusza Konieckiego musi jeszcze dużo poprawić.

W pierwszych dwóch kwartach spotkanie było wyrównane, choć sam początek należał do gospodarzy. Już po kilku akcjach Lider prowadził 8:0, ale koszykarki z Polkowic zabrały się do odrabiania strat i zrobiły to na tyle skutecznie, że pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem CCC 18:17. Druga kwarta była bardzo zacięta, ale zawodniczki Lidera zdołały ją wygrać jednym punktem, co oznaczało, że pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem. Trzecia odsłona to już koncert gry Polkowic i aż dwunastopunktowa przewaga. Czwarta wyglądała podobnie i ostatecznie Liderki wysoko przegrały to spotkanie.

W następnej kolejce Liderki czeka równie ciężka przeprawa. W niedzielę 16 października koszykarki z Pruszkowa zagrają na wyjeździe z Lotosem Gdynia.

Matizol Lider Pruszków – CCC Polkowice 50:69 (17:18, 11:10, 11:23, 11:18)

Lider: Holt 12 pkt., Tomiałowicz 10, Pietrzak 8, Chomać 8, Stanek 6, Rozwadowska 3, Wielebnowska 2, Antczak 1, Bednarek 0

Polkowice: Maltsi 13, Musina 11, Zoll 10, Walich 9, Perovanovic 7, Gajda 6, Majewska 4, Frazee 4, Dziwińska 3, Jasnowska 2, Petronyte 0