Liderki po raz kolejny triumfują

W sobotnim spotkaniu koszykarki Lidera pokonały drużynę Artego Bydgoszcz. Doskonale w tym spotkaniu spisała się Adrianne Ross, która dołączyła do szeregów pruszkowskiego klubu.

Adrianne Ross to trzecia Amerykanka, która w tym sezonie występuje w barwach pruszkowskiego zespołu. Jeszcze kilka miesięcy temu zawodnicza reprezentowała zespół Inei AZS Poznań. Ross już w pierwszym spotkaniu rozgrywanym w nowej drużynie pozytywnie zaskoczyła trenera i koleżanki z zespołu. Umiejętności Amerykanki mogliśmy podziwiać w spotkaniu z Artego Bydgoszcz.

Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły, które zmierzyły się w sobotnim spotkaniu reprezentują podobny poziom gry. Do połowy drugiej kwarty gra rozgrywała się niemal kosz za kosz. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. W pierwszej połowie kilkakrotnie na tablicy wyników pojawiał się rezultat remisowy. Tuż przed przerwą Liderki wyszły na pięciopunktową przewagę.

Jednak pruszkowskie koszykarki nie długo cieszyły się wypracowaną przewagą. Kilka chwil po powrocie na parkiet bydgoszczanki ponownie doprowadziły do wyrównania i dalsza cześć meczu toczyła się kosz za kosz. Dopiero w ostatnich minutach Liderkom udało się wyjść na prowadzenie. W końcowych minutach świetna celnością popisała się Adrianne Ross. Ostatecznie końcowy wynik na 72:77 dla Lidera ustaliła Martyna Koc.

Artego Bydgoszcz – PTS Lider Pruszków 72:77 (21:23, 12:15, 20:15, 19:24)