Liderki miały szansę ograć zdecydowane faworytki

Blachy Pruszyński Lider Pruszków przegrał z faworyzowanym KSSSE AZS PWSZ Gorzów 62:66. Szansa na zwycięstwo jednak była, gdyż na pięć minut przed końcem gospodynie prowadziły dwoma punktami.

Liderki bardzo słabo wypadły tylko w pierwszej kwarcie. Wówczas gorzowianki dominowały na parkiecie, wypracowując przewagę aż 27:6. Przyjezdne świetnie zagrały presingiem i skutecznymi kontrami oraz grą zespołową.

Na uznanie zasługuje postawa Liderek w pozostałej części spotkania. Podopieczne Arkadiusza Konieckiego szybko się zmobilizowały i zaczęły odrabiać straty. Wygrały drugą i trzecią kwartę, a w połowie czwartej ćwiartki wyszły na prowadzenie w meczu 57:55. Wówczas jednak niepokonana dotąd drużyna Akademiczek sprowadziła gospodynie do rzeczywistości.

Ponownie pierwsze skrzypce w naszym zespole grała Ashley Shields, która rzuciła 24 punkty. W pruszkowskiej drużynie zadebiutowała sprowadzona kilka dni wcześniej Djenebou Sissoko (4 „oczka”). – Jestem pewien, że z meczu na mecz Djenebou będzie prezentować się coraz lepiej i wydatnie pomoże nam pod koszem. To jest bardzo waleczna zawodniczka, ale jeszcze potrzebuje czasu – ocenił grę reprezentantki Mali szkoleniowiec Lidera.

Blachy Pruszyński Lider Pruszków – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 62:66 (6:27, 22:15, 16:7, 18:17)

Blachy Pruszyński Lider Pruszków: Ashley Shields 24, Joanna Górzyńska-Szymczak 11, Paulina Dąbkowska 10, Dellena Criner 10, Djenebou Sissoko 4, Amber Sprague 2, Mirela Pułtorak 1, Anna Kuncewicz 0, Katarzyna Bednarczyk 0, Lidia Kopczyk 0

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Ludmiła Sapowa 16, Izabela Piekarska 13, Samantha Jane Richards 12, Justyna Żurowska 7, Sydney Spencer 5, Julia Dureika 5, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Nkolika Anosike 4, Katarzyna Dźwigalska 0