Liderki zdemolowały Sokołów

Koszykówka

Prawdziwy pogrom w I lidze koszykówki kobiet. W 20. kolejce Pannattoni Europe Lider Pruszków pokonał MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 82:47.

Podopieczne Jacka Rybczyńskiego były lepsze w każdym elemencie gry. Co warto podkreślić, wszystkie zawodniczki zapisały na swoim koncie zdobycz punktową. Pruszkowska ekipa może pochwalić się skutecznością na poziomie 48,5 proc. Z kolei rywalki trafiły 34 proc. wszystkich rzutów.

Mocne wejście Liderek w mecz ustawiło całe spotkanie. Po nieco ponad pięciu minutach zmagań przyjezdne po trafieniu Szyller prowadziły 12:2. Wraz z upływającym czasem przewaga zespołu Rybczyńskiego rosła.

W drugiej kwarcie Lider rozbił Sokołów. Gospodynie pierwsze punkty rzuciły po ponad… sześciu minutach. Przyjezdne zdobyły ich 20, a rywalki zaledwie 5. Na półmetku Liderki prowadziły 47:19. Trzecia i czwarta kwarta wyrównane, Sokołów próbował, ale było już za późno.

Lider wygrał 11 spotkanie w sezonie i zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobyła Agata Ostrowska – 19.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – Pannattoni Europe Lider Pruszków 47:82 (14:27, 5:20, 13:17, 15:18)