Liderki zdemolowały KKS Olsztyn

W 17. kolejce I ligi koszykówki kobiet Panattoni Europe Lider Pruszków triumfował w starciu z KKS Olsztyn 61:32. Zespół Jacka Rybczyńskiego wygrał czwarty mecz z rzędu.

Od samego początku było wiadomo, kto będzie rozdawał karty. Choć to KKS, za sprawą Markiewicz, zdobył pierwsze punkty, ale to gospodynie dyktowały tempo. Liderki szybko zbudowały przewagę. Po rzucie Skrzecz prowadziły już 13:3 i zatrzymały się na blisko trzy minuty. Na parkiecie festiwal niecelnych rzutów z obu stron. Druga odsłona zaczęła się nieco ospale. Dopiero w połowie kwarty zaczęły się emocje, jednak gospodynie kontrolowały sytuację na parkiecie i na półmetku zmagań prowadziły 30:18.

W trzeciej odsłonie dobrze prezentowała się Katarzyna Szyller. Liderki dominowały, a KKS zdobywał punkty od wielkiego dzwonu. Czwarta odsłona była tylko formalnością. Gospodyniom nie mogło stać się nic złego i taki scenariusz miał miejsce. KKS stracił wiarę na korzystny wynik i olsztynianki chciały, aby mecz się skończył. Lider triumfował 61:32.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej ekipy zdobyła Katarzyna Szyller – 14.

Panattoni Europe Lider Pruszków – KKS Olsztyn 61:32 (15:7, 15:11, 20:9, 11:5)