Liderki z 1000 oczek

Koszykówka

Pruszkowska koszykówka żeńska ponownie święci triumfy. W ostatnim meczu pierwszej rundy Liderki rozgromiły rywalki. Co więcej dzięki wysokiemu zwycięstwu przekroczyły barierę 1000 punktów w lidze.

Można było przewidzieć jak zakończy się sobotni mecz rewanżowy podopiecznych Jacka Rybczyńskiego. Liderki pod koniec spotkania na  własnym parkiecie przyjęły koszykarki Politechniki Warszawskiej. Wtedy pruszkowianki triumfowały. Nie inaczej było i tym razem.

Wyjazdowe spotkania już od pierwszych minut układało się pod dyktando Liderek, które w połowie pierwszej kwarty prowadziły już… 17:0. Pierwsze punkty drużyna Politechniki zdobyła po rzutach osobistych. W pierwszej kwarcie warszawianki tylko dwa z ośmiu punktów rzuciły z akcji.

W drugiej kwarcie na parkiet Jacek Rybczyński wysłał Agatę Pacuszkę. Koszykarka to nowy nabytek pruszkowskiego klubu. Skrzydłowa już po kilku chwilach zdobyła pierwsze punkty w nowych barwach. W całym spotkaniu Pacuszka zdobyła 13 oczek.

Druga połowa spotkania również rozgrywana była pod dyktando Liderek. W samej końcówce świetną celnością popisała się Katarzyna Dąbrowska, która ustaliła wynik spotkania. Dzięki jej rzutowi Liderki przekroczyły próg 1000 zdobytych punktów w lidze.

KKK Politechnika Warszawska – PTS LIDER Pruszków 32:104 (8:29,5:23,8:23,11:29)

Punkty dla Lidera zdobywały: J. Nowocin 20, M. Stachura 15, K. Babecka 15, A. Pacuszka 13, K. Agnieszczak 13, K. Dąbrowska 8, K. Petryka 6, K. Miłobędzka 6, A. Bobrowska 4, A. Mierzejewska 4, A. Karasek 0.