Liderki walczyły w Aleksandrowie

Zespół z Pruszkowa wziął udział IV Memoriale im. Andrzeja Nowakowskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Liderki miały szansę stanąć na podium, ale lepsza okazała się drużyna z Poznania.

Na początek turniejowej rywalizacji w Aleksandrowie Łódzkim Liderki zmierzyły się z gospodyniami. UKS SMS Basket tylko w trzeciej kwarcie był w stanie dotrzymać kroku podopiecznym Jacka Rybczyńskiego. Zespół z Pruszkowa triumfował 66:47.

W kolejnym pojedynku kibice mogli podziwiać debry Mazowsza. Koszykarki Lidera i AZS Uniwersytet Warszawski wyreżyserowały ciekawy pojedynek. Pierwsze dwie kwarty padły łupem ekipy ze stolicy, która zbudowała siedmiopunktową przewagę. W trzeciej osłonie Liderki rozbiły rywalki różnicą 12 punktów, ale AZS na więcej im nie pozwolił. Czwarta kwarta dla stołecznych, które zwyciężyły w całym spotkaniu 57:55.

Liderki zajęły drugie miejsce w grupie A i wystąpiły w meczu o 3. miejsce. Tam trafiły na MUKS Poznań, który potrzebował czasu, aby wejść na właściwe obroty. Ekipa z Pruszkowa w pierwszej kwarcie wypracowała przewagę – 24:20. Kolejne minuty to popis drużyny ze stolicy Wielkopolski. Drugą odsłonę MUKS wygrał różnicą 17 punktów! Liderki były pod ścianą, ale walczyły do samego końca, jednak nie udało im się dognić rywalek.

UKS SMS Basket Aleksandrów Łódzki – Lider Pruszków 47:66 (14:19, 14:21, 16:18, 3:8)
Lider Pruszków – AZS Uniwersytet Warszawski 55:57 (12:16, 13:16, 18:6, 12:19)
Lider Pruszków – MUKS Poznań 67:81 (24:20, 10:27, 13:20, 20:14)