Liderki ugościły Grot Mobilis

W 13. kolejce I ligi koszykówki kobiet PTS Lider Pruszków przegrał z Grot Mobilis Pabianice 54:66. To szósta porażka pruszkowianek w sezonie.

Podopieczne Jacka Rybczyńskiego dobrze rozpoczęły spotkanie. Obie drużyny szły „łeb w łeb”, ale pierwszą kwartę Liderki wygrały – 13:11. W kolejnych minutach gospodynie przyjęły kilka potężnych ciosów. Lider gubił się, a rywalki szalały na parkiecie. Grot Mobilis trafiał kolejne rzuty i powiększał przewagę. Na półmetku rywalizacji gospodynie przegrywały 18:29.

W trzeciej odsłonie Liderki ruszyły do odrabiania strat i po rzucie Bieniek było 28:34. Przyjezdne nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł zespołowi prowadzonemu przez Jacka Rybczyńskiego. Liderki walczyły do końca i wygrały ostatnią kwartę, ale to było za mało, żeby odnieść zwycięstwo w całym spotkaniu.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiego zespołu zdobyła Monika Bieniek – 15.

PTS Lider Pruszków – Grot Mobilis Pabianice 54:66 (13:11, 5:18, 20:26, 16:11)