Liderki rozbite w Płocku

Koszykówka

Mon-Pol Płock zmiażdżył Lidera Pruszków. Koszykarki Jacka Rybczyńskiego przegrały 47:75.

Już początek spotkania wskazywał, że Liderkom nie będzie łatwo. Po rzucie Sobczyńskiej przegrywały – 0:7. Przyjezdne ruszyły do odrabiania strat, ale to gospodynie zdobywały punkty seriami. Pierwszą kwartę zakończyły celnym rzutem Kotonowicz – 27:10.

Druga kwarta niezwykle zacięta, ale mimo wszystko zwycięsko wyszedł z niej Mon-Pol. W trzeciej odsłonie Liderki zacięły się na cztery minuty. Celny rzut Minczewskiej i później trzeba było czekać do końcówki na kolejną zdobycz. W tym czasie Mon-Pol nie próżnował i punktował, a co za tym idzie zwiększył znacznie przewagę – 63:36.

Liderki nie miały już nic do stracenia. W ostatniej kwarcie obie drużyny pudłowały na potęgę. Pierwsze punkty po upływie blisko trzech minut zdobyła Pytlarczyk, na co odpowiedziała Kowalska. Obie drużyny szły „łeb w łeb”. Ostatnie punkty na dwie minuty przed końcem zdobyła Wrzesień. Później nastąpił festiwal błędów. Mon-Pol wysoko pokonał Lidera, który zanotował drugą porażkę w sezonie.

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyła Alicja Minczewska – 11.

Mon-Pol Płock – PTS Lider Pruszków 75:47 (27:10, 18:16, 18:10, 12:11)