Liderki przegrywają

Koszykówka

Wszyscy trzymali mocno kciuki, aby wreszcie nadeszło przełamanie. Niestety, trzeba jeszcze poczekać. Lider Pruszków poległ w starciu z SMS PZKosz Łomianki.

Z nadziejami do Pruszkowa przyjeżdżała drużyna z Łomianek. SMS w tym sezonie nie wygrał spotkania na wyjeździe. Z kolei Liderki liczyły, że w końcu uda im się przerwać fatalną passę. Gospodynie czekały na wygraną od trzech spotkań.

Muszą jeszcze poczekać. Na niewiele zdała się dobra postawa Anny Dąbek, która rzuciła 28 punktów i była najlepiej punktującą zawodniczką spotkania. Zespół z Łomianek doszczętnie rozbił gospodynie, które na początku walczyły i szukały swojej szansy. Co prawa pierwsza kwarta padła łupem SMS-u, jednak w drugiej odsłonie Liderki starały się dotrzymywać kroku rywalkom. Obie drużyny były skuteczne w ataku i w efekcie padł remis 20:20, jednak w połowie spotkania ekipa z Łomianek prowadziła dziewięcioma punktami.

W trzeciej kwarcie pogrom gospodyń. Przyjezdne nie miały litości dla Liderek i wypunktowały je. Zespół z Łomianek powiększył swoją przewagę, a w ostatniej odsłonie postawił kropkę nad „i”. Trzydzieści punktów różnicy najlepiej świadczy o dominacji przyjezdnych. Najwięcej punktów dla SMS-u rzuciła Weronika Nowakowska (26 pkt.).

Liderki zanotowały czwartą porażkę w sezonie. Z niecierpliwością czekają na przełamanie, które być może nastąpi w starciu z AZS Uniwersytet Gdański zaplanowanym na 8 listopada.

PTS Lider Pruszków –  SMS PZKosz Łomianki 53:83 (11:18, 20:20, 14:31, 8:14)