Liderki przegrały z… liderkami

Koszykarki Lidera Pruszków przegrały na wyjeździe z niepokonanymi w tym sezonie zawodniczkami z TK Alles Głowno. Mecz odbył się w ramach III kolejki finałów strefy mazowieckiej drugiej Ligi Kobiet.

Pruszkowianki mecz rozpoczęły słabo. Twarda i skuteczna, obrona gospodarzy spowodowała, że przez dłuższy czas Liderki miały spore problemy z oddaniem celnego rzutu. Pierwsze punkty dla pruszkowskiego zespołu po około czterech minutach gry zdobyła Daria Doga. W tym czasie zespół przeciwny miał ich już jedenaście. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:5.

W kolejnych kwartach Liderki rzucały już lepiej, jednak zespół z Głowna nie dał sobie odebrać prowadzenia.
Liderki, jeśli wciąż chcą liczyć się w walce o półfinały, muszą pokonać najbliższego przeciwnika. Będzie nim zespół Katarzynek UMK Toruń. W pierwszym meczu rozgrywanym w Toruniu pruszkowianki wygrały 64:72.

TK Alles Głowno 70:47 PTS LIDER Pruszków (22:5, 18:16, 17:13, 13:13)

LIDER: Daria Doga 13, Jolanta Nowocin 8, Katarzyna Agnieszczak 7, Klaudia Babecka 7, Agata Pacuszka 5, Katarzyna Dąbrowska 4, Kamila Petryka 2, Maja Stachura 1, Katarzyna Miłobędzka 0.

Głowno: Marta Piątek 21, Kamila Polit 12, Magdalena Grzelak 11, Anna Kolasa 11, Kamila Trojanowska 5, Karolina Krawczyk 4, Daria Dziwulska 2, Paulina Jędrzejewska 2, Magdalena Malinowska 2, Milena Dobrodziej 0, Lucyna Sawicka 0.