Liderki przegrały w Olsztynie

Pruszkowskie Liderki nie sprostały KKS Olsztyn. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego przegrały 65:84.

KKS jest niezwykle mocny na własnym terenie i dobitnie przekonał się o tym zespół z Pruszkowa. Olsztynianki wygrały siódme spotkanie u siebie, a jedenaste w całym sezonie. Z kolei w przypadku Liderek potwierdziło się, że w meczach wyjazdowych drużynie z Pruszkowa nie idzie najlepiej.

Przyjezdne miały dobry początek spotkania. Po rzucie Nowocin prowadziły nawet 7:4, jednak gospodynie szybko przejęły inicjatywę. KKS wygrało pierwszą kwartę 21:17. W drugiej odsłonie obie drużyny prowadziły wyrównany bój. Liderki wyszły na prowadzenie –  29:27. Przejezdne wygrały drugą odsłonę różnicą dwóch punktów, jednak na półmetku przegrywały – 32:34.

W trzeciej kwarcie gospodynie zwiększyły swoją przewagę i przed ostatnią odsłoną miały pięć punktów przewagi. Liderki miały nadzieję, że straty uda się odrobić. KKS pozbawił je złudzeń. Czwarta odsłona w wykonaniu olsztynianek była niemalże idealna. Wygrały ją różnicą aż 14 punktów i odniosły przekonujące zwycięstwo.

Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła Joanna Markiewicz z KKS Olsztyn –  27. Po stronie Liderek najlepiej spisała się Anna Dąbek –  20 "oczek".

KKS Olsztyn – PTS Lider Pruszków 84:65 (21:17, 13:15, 23:20, 27:13)