Liderki przegrały w Łomiankach

W zaległym spotkaniu 4. kolejki I ligi koszykówki kobiet zespół Panattoni Europe Lider Pruszków przegrał z SMS PZKosz Łomianki 42:59.

Pierwsze minuty rywalizacji wyrównane, ale po trójce Oliwii Szumełdy-Krzyckiej przyjezdne wyszły na prowadzenie 9:5. W grze Liderek zaczęły pojawiać się błędy, a gospodynie trafiały kolejne rzuty i przejęły iniacjtywę – 14:9. Druga kwarta to bolesne doświadczenie dla podopiecznych Jacka Rybczyńskiego. Długimi chwilami Liderki nie potrafiły zdobyć punktów, a SMS dowodzony przez Szydłowską i Banaszak, powiększał przewagę. Na półmetku przyjezdne przegrywały 21:42.

W trzeciej kwarcie na pierwzsze punkty trzeba było czekać ponad dwie minuty. Za trzy trafiła Marzena Marciniak, ale nie było to wezwanie do walki. Na kolejne punkty Liderki czekały blisko cztery minuty. Ponownie celnym rzutem popisała się Marciniak.

Dopiero w czwartej kwarcie przyjezdne narzuciły swoje warunki, ale było zbyt późno, aby odrobić straty. W pruszkowskim zespole szwankowała skuteczność – 26,6 proc. celnych rzutów. Zespół zanotował również 18 fauli, zaś rywalki o osiem mniej. Przez całe spotkanie Liderki miały zaledwie pięć rzutów wolnych, z których cztery trafiły. W tym elemencie gry SMS zdobył trzy razy więcej punktów.

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyła Oliwia Szumełda-Krzycka – 9.

SMS PZKosz Łomianki – Panattoni Europe Lider Pruszków 59:42 (18:13, 24:8, 11:9, 6:12)